Pūkinės antklodės – ar tikrai jos skirtos tik žiemai?

Daugelis mano, kad pūkinės antklodės yra gaminys, skirtas tik žiemos sezonui, tačiau tai nėra tiesa. Šios antklodės skiriasi viena nuo kitos ir gali būti pritaikytos skirtingiems metų laikams. Tereikia žinoti vieną svarbų dalyką.

Pradėkime nuo to, jog pūkinės antklodės būna dviejų tipų – pagamintos iš ančių plunksnų ir pūkų bei pagamintos iš žąsų plunksnų ir pūkų. Pagrindinis šių paukščių skirtumas yra plunksnų minkštumas. Minkštesnės, tačiau ir daugiau kainuojančios, yra žąsų plunksnos. Jei antklodė sudaryta iš pakankamai didelio kiekio plunksnų (pvz 50 proc. ar daugiau) – jos kietumas bus gana stipriai juntamas miego metu. Tačiau jeigu plunksnų kiekis nėra didelis (pvz 10 proc. plunksnų ir 10 proc. pūkų), skirtumo nepajusite.

Pūkinės antklodės gali būti trijų tipų: vasarinės, universalios ir žieminės. Pūkinės antklodės vasarai yra plonos, turinčios nedidelį kiekį užpildo ir itin lengvos. Jos nesveria net 1 kg, tad šildo labai mažai.

Pūkinės antklodės visiems metų laikams yra vadinamos universaliomis. Jos yra vidutinio svorio, storio bei užpildo kiekio. Puikiai tinka vėsesnės vasaros, rudens, pavasario bei žiemos (kuomet namuose pakankamai šilta) metu. Ši kategorija pūkinių antklodžių yra pati populiariausia, nes gali būti naudojama ištisus metus.

Trečioji kategorija būtų pūkinės antklodės žiemai. Jos yra storos ir sunkios – gali siekti net iki 2 kg. Tobulai tinkamos netikėtai atkeliavus šaltiems orams. Dažnai pasirenkamos vėlyvą rudenį ar ankstyvą žiemą, kuomet namuose pasidaro vėsu. Ypač rekomenduojama žmonėms, kurie neturi galimybės reguliuoti temperatūros gyvenamosiose patalpose.

Pūkinės antklodės yra pagamintos iš natūralaus pluošto, tad yra pralaidžios orui, nesukelia prakaitavimo ir miego metu juntamas komfortas. Jos yra itin purios, lengvai krentančios ir prisitaikančios prie žmogaus kūno formų.

Miego metu pūkiniai gaminiai visiškai pašalina drėgmės perteklių nuo žmogaus kūno. Pūkinės antklodės pasižymi šilumą gerai išsaugančiomis sąvybėmis, todėl šaltuoju metų laiku yra itin rekomenduojamos.

 Pūkinių antklodžių kokybė skiriasi nuo joje esančių pūkų kiekio – kuo daugiau procentaliai pūkų yra antklodėje (100 proc. pūkų arba 90 proc. pūkų ir 10 proc. plunknų), tuo ji kokybiškesnė ir bus ilgiau tarnaujanti.

Saules Patalyne

1 thought on “<strong>Pūkinės antklodės – ar tikrai jos skirtos tik žiemai?</strong>”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *